У Чернігові створили робочу групу, яка займатиметься питанням лісопарку Ялівщина

Розпорядженням голови Чернігівської обласної ради створено робочу групу, яка займатиметься питанням лісопарку Ялівщина.
Група, яку очолив заступник голови облради Валентин Мельничук, займатиметься підготовкою пропозицій з функціонування регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», створеного 28 березня.
Заступниками голови робочої групи призначено керівника постійної комісії облради з питань АПК, земельних відносин, екології та природних ресурсів Арсена Дідура та начальника Управління регулювання природними ресурсами та екомережі Департаменту екології природних ресурсів облдержадміністрації Тетяну Дадашеву.
До складу групи також увійшли ще двоє представників облради та облдержадміністрації. Від представницького органу питанням Ялівщини займатиметься заступник начальника аналітичного відділу виконавчого апарату Сергій Кравченко. Виконавчий орган представлятиме заступник голови ОДА Костянтин Лубенцов.
Від Чернігівської міської ради до складу нещодавно створеної структури увійшли заступник міського голови Віктор Бережний, а також начальник Управління земельних ресурсів Юрій Титаренко.
Крім того, членом робочої групи призначено голову постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Юрія Тарасовця.
Нагадаю, саме двох останніх осіб звинувачують в ініціюванні скандального рішення безоплатної передачі у приватну власність земельних ділянок на території Ялівщини, за яке проголосували депутати міськради.
Майже половину робочої групи складають представники громадських організацій.
Учора, 19 травня, відбулось перше засідання групи, за результатами якого вирішено звернутися до Чернігівської міської ради з двома пропозиціями.
По-перше, відмінити на пленарному засіданні найближчої сесії, яка запланована на 27 травня, попереднє рішення щодо безоплатної передачі у приватну власність земельних ділянок на території Ялівщини.
По-друге, до кінця 2014 року запровадити тимчасовий мораторій на передачу у власність, оренду та зміну цільового призначення земель лісопарку.
З відповідним зверненням до депутатських фракцій, постійних комісій міськради напередодні звернулася член робочої групи голова Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації Наталія Проскуріна.
Пізніше присутні на засіданні планують звернутися до міськради з пропозицією передати земельні ділянки лісопарку, які нині є комунальною власністю цього органу самоврядування, до власності обласної ради.
Також було вирішено направити до прокуратури області матеріали, які напрацював член робочої групи, депутат Деснянської районної у місті Чернігові ради Руслан Волощук, щодо можливих порушень чинного законодавства з боку Чернігівської міськради та її посадових осіб стосовно розпорядження земельними ділянками Ялівщини.
Нагадаю, на 40-ій сесії депутати міськради проголосували за безоплатну передачу двом приватним особам земельних ділянок площею1,9816 га(Акуленко О.Д.) та1,3644 га(Кравченко І.Г), розташованих на території лісопарку Ялівщина.
При прийнятті цього рішення було порушено низку законодавчих актів, зокрема, його голосували «з голосу», на пропозицію Юрія Титаренка, без попереднього обговорення, що є порушенням регламенту Чернігівської міської ради.
До речі, ані Юрій Титаренко, ані Юрій Тарасовець на засідання робочої групи не з’явилися.
Автор: Володимир Лисенко для сайту Чернігівщина: події і коментарі, фото автора