Четвер, 25 квітня 2024, 11:10
Повна версія сайту
;

Про підготовку до зими у Чернігові почали говорити заздалегідь

15:50 01.06.2017    Коментарі  
 

Готуватися до зими у Чернігові починають вже влітку. Що і як можна зробити, аби ефективно використовувати ресурси, вирішували 31 травня під час інформаційної зустрічі  «Енергоефективність та енергозбереження – що можу зробтити я?». Захід провела Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівського міського центру зайнятості.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець навела прості приклади енергоефективних заходів, які можна впроваджувати у своєму будинку. Обговорили також особливості використання державної та місцевої програм підтримки енергоефективних заходів.

Зокрема, учасники зустрічі дізналися про досвід використання програми у Чернігівській області. Три ОСББ у Коропі, Ніжині та Бахмачі ще в 2016 відчули переваги державної програми підтримки і, за їхніми словами, залишилися задоволеними результатом. Нагадаємо, що ця програма передбачає компенсацію 40% кредитних коштів, спрямованих на реалізацію енергоефективних заходів в будинку, а якщо серед мешканців є отримувачі субсидій – компенсація становитиме 70%.

Учасникам інформаційної зустрічі запропонували прості методи економії ресурсів у побуті. Наприклад, багато хто забуває вимикати з розеток електронні прилади після використання, хоча це може допомогти зекономити електроенергію та подовжити життя акумуляторам. Більше того, представниця ОПОРИ наголосила, що використовують енергію навіть вимкнені прилади та ті, які переведені в режим сну, якщо вони підключені до розеток.

 «Є низка заходів, спрямованих на підтримку енергоефективних проектів, які може реалізувати кожен пересічний громадянин. При цьому, проведення звичайних підрахунків дає нам зрозуміти, що платити можна і за невикористані ресурси. До прикладу, втрати тепла спричинює розбите вікно в під’їзді багатоквартирного будинку, щілини та двері. Це становить 5-15% сумарних тепловтрат всього будинку та впливає на суму в платіжках за комунальні послуги. Зачинені двері та замінене скло у вікнах дозволить зберегти тепло всередині будинку, а не опалювати вулицю», – наголошує місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію учасники інформаційної зустрічі отримали матеріали, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».


Автор: Марія Стронська
Коментарів ще немає