Четвер, 02 травня 2024, 02:38
Повна версія сайту
;

Атрошенко пояснив, за який кошт проходитиме будівництво на «Золотому березі»

08:27 03.07.2017    Коментарі  
 

Під час перерви на засіданні сесії міської ради 29 червня Чернігівський міський голова відповів на запитання журналістів з кількох чернігівських видань. Запитання стосувалися різних тем, але чимала їх частина була присвячена пляжу «Золотий берег».

Відповідаючи на них, Владислав Атрошенко вкотре повторив, що вартість усіх об’єктів, які передбачені Генеральною угодою з інвестором міського пляжу «Золотий берег», оплатить саме бізнесмен.

Запитання було пов’язане з тим, що Управління ЖКХ Чернігівської міської ради днями провело в системі публічних закупівель торги щодо влаштування на міському пляжі великого переліку об’єктів благоустрою. Тендер оголошувався до підписання угоди з інвестором, тому  до цього переліку увійшли й ті об’єкти, які має фінансувати підприємець. З огляду на це, він буде не самостійно будувати деякі об’єкти, а відшкодовувати їх вартість.

- Він компенсує цю вартість, - наголосив міський голова. – Я абсолютно відповідально ставлюся до таких речей.

Владислав Атрошенко також додав, що документи про це будуть оприлюднюватися.

- Ніхто «гратися» з цим не буде. Це чітко прописані умови. Якщо вони не будуть виконані – він звідти піде, - сказав мер.

Він пояснив, чому вибір підприємця, який буде опікуватися міським пляжем, зроблений на користь  Антона Ковтуна:

- Окрім того ми досягаємо компромісу: вони (родина Ковтунів) у період з 10 по 20 липня демонтують споруду навпроти «Мегацентру» (йдеться про скандальну прибудову «Темпл-бару – ред.). Це друге чи третє за важливістю перехрестя Чернігова, його не можна забудовувати таким чином. Після демонтажу буде хоч трохи більше простору в цьому місці.

Відповідно до угоди, підприємець повинен вкласти в інфраструктуру пляжу не менш ніж 120 тисяч доларів США.

Міський голова:

- Підприємець і повинен вкладати значні кошти. Для справедливості. Тому що десятки мільйонів вкладає місто. Але місто не зможе ефективно управляти пляжем. Я фізично цього не проконтролюю. Повинна бути мотивація, зацікавленість господарюючого суб’єкта одержувати прибуток і для цього підтримувати там лад, забезпечувати чистоту і всі потреби. Якщо ж там будуть недоліки, буде занепад, то пропадуть і кошти інвестора. Просто ніхто не буде приходити: і на безоплатній зоні зменшиться кількість людей – і, відповідно, на платній.  Тому я хочу, щоб він вклав свої гроші й боровся, утримуючи в порядку цю інфраструктуру. Але це не подарунок Ковтуну, щоб він збудував і мав на березі Десни свою власність. Під фундамент там нічого не буде, я на це не піду. І також за цим буде контроль міської ради. Бізнесмен не буде робити там що хоче. Для всього треба буде узгодження.

Владислав Атрошенко назвав ті об’єкти, які ще будуть добудовані на «Золотому березі»:

- Від доріжки і до русла ріки якихось кардинальних забудов не передбачається. Над доріжкою будуть 2 кафе з металевих конструкцій, на які буде натягнута тканина. Одне для дорослих, інше – дитяче. Далі буде добудована спортивна зона. В районі, де бані, буде робитися відкритий басейн. Окрім того, зліва від пішохідного виходу на пляж буде обладнана зона для людей з обмеженими можливостями. Я дуже хвилююся за те, як вона буде реалізована. На словах усе виглядає дуже привабливо, але як це стане працювати – час покаже. Принаймні, всі ці технічні інструментарії в світі існують, а ми будемо намагатися їх застосувати. В принципі, ось такі плани. 90% вже виконано, ми на фінішній прямій.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає