П'ятниця, 26 квітня 2024, 00:12
Повна версія сайту
;

Чернігівська область долучилася до проекту IFC «Аграрні розписки в Україні»

16:43 17.01.2018    Коментарі  
 

З сьогоднішнього дня Чернігівська область десятою в державі долучилася до проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», який має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих і середніх агровиробників.

У засіданні «круглого столу» та панельній дискусії з питань впровадження аграрних розписок у Чернігівській області взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний, керівник Програм із розвитку фінансування агросектору (IFC, Група Світового банку) Лія Сорока, начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, представники районів та приватного сектору.

Вітаючи учасників засідання від імені депутатського корпусу, заступник голови обласної ради Арсен Дідур зауважив, що фінансування – чи не найактуальніша проблема для аграріїв. Тому виведення на ринок такого інноваційного інструменту як впровадження аграрних розписок було обумовлено прагненням залучити до агропромислового комплексу якомога більше коштів в умовах, коли банківські кредити дорогі та важкодоступні.

- Я переконаний, що в найближчому майбутньому аграрні розписки складуть гідну конкуренцію дороговартісним механізмам кредитування, які не дають плідно розвиватися сільськогосподарському виробництву. Адже це той інструмент, який сприяє нарощуванню нашого аграрного потенціалу, росту валового продукту, створенню нових робочих місць, інтенсифікації та ефективності сільськогосподарського виробництва, - зауважив посадовець.

Довідково:

Проект «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією, готується до поширення на всі області України.

Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування: як товарне, так іфінансове, під заставу майбутнього урожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути фінансові та товарні. За фінансовою розрахунок відбувається грошима, за товарними – частиною зібраного урожаю. Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України.


Автор: Радник заступника голови обласної ради Наталія Купрієнко
Коментарів ще немає