Четвер, 25 квітня 2024, 08:22
Повна версія сайту
;

За фейковий порятунок племінника жителька Чернігівщини віддала шахраям 34 тисячі гривень

09:45 19.03.2018    Коментарі  
 

До поліції Чернігова звернулася жінка, яку ошукав шахрай. Невідомий подзвонив та сказав, що її племінник у лікарні і попросив гроші. Вона віддала все до копійки, а потім зрозуміла, що її ошукали та звернулася по допомогу до поліції.

Як встановили правоохоронці, невідомий ошелешив жінку тим, що її племінник у небезпеці та потребує невідкладної медичної допомоги. Для того, щоб врятувати родича, жінка мала прийняти швидке рішення. На це й розраховували шахраї.

Зібравши до купи усі заощадження, жінка передала гроші невідомому посереднику, який не посоромився приїхати безпосередньо до помешкання заявниці.

Коли той зник на горизонті, жінка подзвонила племіннику та дізналася, що з тим все гаразд. А от шахраї слухавку вже не брали. Таким чином, 34 тисячі гривень не життя племінника врятували, а опинилися у брудних руках шахраїв.

Це найпоширеніший вид шахрайства. Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, увечері або вночі (номер набирають найчастіше наздогад). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий працівниками міліції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути найрізноманітніший).

Якщо жінка починає нервуватися, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує - жертва «на гачку». Аферисти - хороші психологи, вони не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві і слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) – карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.


Автор: Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Коментарів ще немає