Середа, 24 квітня 2024, 11:37
Повна версія сайту
;

На Чернігівщині продовжують пошуки шляхів боротьби із шкідниками дерев

08:35 05.06.2018    Коментарі  
 

Як повідомлялося раніше, обласна і Чернігівська міська влада занепокоєна проблемою ураження хвойних зелених зон верхівковим короїдом, що вже набуває масштабів надзвичайної ситуації. Відбулися вже «круглий стіл» та кілька засідань спеціальної робочої групи, створеної при обласній раді з депутатів та відповідальних працівників обласної та Чернігівської міської ради, керівників профільних структурних підрозділів органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, науковців, лісівників, громадських активістів.

І ось вчора, 4 червня, в обласній раді відбулося чергове засідання робочої групи з пошуку шляхів врегулювання критичної екологічної ситуації щодо ураження верхівковим короїдом соснових насаджень на території Чернігівської області, яку провів її керівник Юрій Карпенко – завідувач кафедри екології та охорони природних ресурсів Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка.

В ході робочої зустрічі її учасники не лише обговорили порушені проблемні питання, підвели підсумки вже певних напрацювань у цьому напрямку, але й намітили подальші дії щодо вирішення існуючої наболілої екологічної проблеми.

Одним із результатів є те, що депутати обласної ради прислухалися до попередніх пропозицій робочої групи та рішенням тринадцятої сесії обласної ради сьомого скликання від 24 травня 2018 року «Про внесення змін до переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік» №6-13/VII виділили на проведення заходів із впровадження інтегрованих методів захисту лісу від стовбурових шкідників в РЛП "Ялівщина" Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації 199 тисяч гривень. І це вже був певний поступ вперед. Однак, як було заначено, учасниками засідання, - це лише один із кроків до вирішення порушеної проблеми.

В числі проблемних, учасники засідання обговорили і питання про організацію системних заходів, спрямованих на упередження поширення короїдів в межах соснових насаджень міської території м. Чернігова (РЛП «Ялівщина», заповідне урочище «Святе», Подусівський ліс тощо). А заодно дійшли до висновку, що за перший виділений бюджетний транш необхідно видалити в лісопарку «Ялівщина», насамперед, аварійні (пошкоджені короїдом) дерева; придбати для знешкодження шкідників феромонні пастки; налагодити комунікацію із підприємством Чернігівської міської ради «Зеленбуд» (утилізація пошкоджених короїдом дерев та зараженої ним кори; провести ділову робочу зустріч із спеціалістами ДП «Харківлісозахист», які вже погодилися приїхати в Чернігів» тощо).

А ще одним із рішень робочої групи з пошуку шляхів врегулювання критичної екологічної ситуації щодо ураження верхівковим короїдом соснових насаджень на території Чернігівської області була пропозиція долучити до висвітлення цієї небезпечної для області, так і всієї України, де лісиста місцевість потерпає від верхівкового короїда не менше, чим у сусідніх державах, якнайширше коло представників засобів масової інформації, які своїми проблемними матеріалами повинні підключати до вирішення згаданої природної біди щонайширше коло місцевої громади. Якщо до цього підключаться засоби масової інформації та мовчатимуть про це екологічне лихо, то національне лісогосподарство, не зважаючи на те, що лісівників упереджують та підозрюють у корупції з продажів лісоматеріалів, зберегти наші багатющі лісонасадження допоможе лише велика громадська сила і такі ж спеціалізовані робочі групи, що працюють при місцевих органах представницької та виконавчої влади.


Автор: Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Коментарів ще немає