Неділя, 21 жовтня 2018, 18:52
Повна версія сайту
;

У Чернігові працюють над створенням міського відділу аналітики та моніторингу надходжень до міського бюджету

13:22 05.06.2018    Коментарі  
 

Прискорити процедуру створення міського відділу аналітики та моніторингу надходжень до міського бюджету попросив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сьогодні, 5 червня, на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради й інших міських служб. Таке питання було підняте під час доповіді начальника Чернігівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Чернігівській області Ярослава Кульбаки.

Цей новий структурний підрозділ відповідно до рішення Чернігівської міської ради від 29.03.2018 р. 29/VII– 17 входить до складу фінансового управління міської ради. Необхідність його створення міський голова пояснив несвоєчасною реформою Державної фіскальної служби.

- Через невчасне реформування цієї служби, ми маємо досить значні недонадходження до бюджету.

У місті безліч підприємств, які беруть на випробувальний термін працівників, офіційно їх не оформлюють і відповідно не платять ніяких податків. Це стосується, зокрема, торгових центрів та ресторанних закладів.

Створення потужного міського відділу фіскального напрямку, який не матиме особливих повноважень, оскільки законодавством це не встановлено, але працюватиме інформаційно – надзвичайно важливий напрямок, - підкреслив Владислав Атрошенко. - Людям треба більше пояснювати: будь-який прояв патріотизму з подальшою несплатою податків – це є неспівставні речі. Людина, яка не сплачує податки, наносить шкоду нашій країні не меншу, ніж агресія Росії на сході України.

Реформа ДФС та скорочення у рази кількості податківців повинні бути одночасними з реформою свідомості платників податків. Тоді це було б правильне рішення щодо перетворення ДФС у сервісну службу.

На думку міського голови, ситуація може змінитися через 10-20 років, але сьогодні, на жаль, далеко не всі платники податків усвідомлюють, що дешевше заплатити, ніж потім розбиратися з відповідними штрафами. Він ще раз підкреслив, що сьогоднішня ситуація загрожує недонадходженнями коштів до міського бюджету та попросив начальника фінансового управління прискорити створення такого відділу та більше працювати в інформаційному напрямку.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає