Субота, 27 квітня 2024, 03:39
Повна версія сайту
;

Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана відзначає 35-річчя

08:28 12.10.2018    Коментарі  
 

11 жовтня відбулися урочистості з нагоди 35-річниці створення Чернігівського обласного художнього музею, що носить ім'я видатного корифея меценатського руху 19-го століття Григорія Галагана.

Перегорнути сторінки історії становлення музейної установи, дізнатись про сьогодення та перспективи завітали представники органів влади, науковці, митці, меценати, шанувальники художнього мистецтва та представники громадськості.

Звертаючись до присутніх у галаганівській залі музею, від імені голови обласної ради Ігоря Вдовенка радник голови обласного представницького органу Чернігівщини Дмитро Никоненко наголосив, що Чернігівська земля береже власне минуле не лише в архітектурних та археологічних пам'ятках, але і в культурно-духовних та художньо-мистецьких надбаннях, якими збагачують Сіверський край наші великі земляки. В їх числі і знаменитий український благодійник, просвітитель і громадський діяч Григорій Павлович Галаган, який успадкував та значно збагатив родинну художньо-мистецьку колекцію, що наприкінці минулого століття стала основою для створення цього прекрасного музею. Незважаючи на ще зовсім молодий вік, обласному художньому музею є чим дивувати і радувати людей, адже тут багато прекрасного, спільна назва якому – високе мистецтво. Промовець подякував працівникам музею за натхненну працю і побажав усім присутнім міцного здоров'я, добра, родинного затишку, добробуту, наснаги у всіх справах та починаннях.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм з нагоди 35-річчя від дня заснування Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана почесною грамотою обласної ради з врученням нагрудного знака нагороджено працівників закладу: завідувачку відділу науково-дослідної роботи Ніну Бібік, завідувачку відділу науково-освітньої роботи Катерину Шульгу. Подяку Чернігівської обласної ради оголошено завідувачці сектору декоративно - ужиткового мистецтва відділу науково-освітньої роботи, старшому науковому співробітнику Марині Гриценко, старшому науковому співробітнику Світлані Демченко, молодшому науковому співробітнику Олександр Остряковій, заступнику директора з наукової роботи Олені Пономаревській, бухгалтеру 1 категорії Зоріні Портновій, старшому науковому співробітнику відділу науково-дослідної роботи Наталії Шумській.

Святкову атмосферу заходу створювали виступи артистів філармонійного центру фестивалів та концертних програм, ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди», троїстих музиків, зразкового клубу спортивного бального танцю «Аеліта».

Після завершення урочистої частини відбулася презентація та відкриття виставки подарованих творів.

Довідково.

Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана, створений у 1983 році, розташований у пам'ятці архітектури XIX століття.

Музейне зібрання нараховує тисячі творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва майстрів як XVI століття, так і сучасників. Основу його складає унікальна колекція Галаганів, репрезентована творами західноєвропейського та вітчизняного мистецтва XVII-XIX століть, народною картиною, зокрема славнозвісними Козаками Мамаями, портретами представників восьми поколінь цього знаного козацько-старшинського роду та їх відомих родичів – Розумовських, Дараганів, Маркевичів, Ламсдорфів.

Значну частину фондів складають твори декоративно-ужиткового мистецтва України створені як художниками-професіоналами, так і самобутніми майстрами протягом майже двох століть. Аплікація, вишивка та розпис, вироби зі скла та порцеляни, кераміки та дерева представлені відомими іменами родини Саєнків, М.Тимченко, М.Примаченко, І.Апполонова, Г.Денисенка, А.Штепи та багатьох інших знаних майстрів.

Самобутньою є і колекція народної іграшки України, Росії та Білорусії, що налічує близько 350 експонатів з дерева, глини, соломи та тіста, і є яскравим проявом національної культури народів.


Автор: Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Коментарів ще немає