Четвер, 02 травня 2024, 01:05
Повна версія сайту
;

Скільки витратили із місцевих бюджетів Чернігівщини на ВІЛ - тести

14:35 11.04.2019    Коментарі  
 

Під час дослідження фахівціІнституту аналітики і адвокації виявили, що протягом 3-го кварталу 2018 року у 12 регіонах, де впроваджується Надзвичайний план Президента США для надання допомоги в боротьбі проти ВІЛ/СНІД (PEPFAR), через систему Прозоро придбали 52 292 тестів на виявлення та підтвердження ВІЛ-інфекції.

Це щонайменше у 2 рази менше, ніж купували у два перших квартали 2018 року. Разом з тим це може бути зумовлене особливостями закупівельного процесу, активність якого у літні місяці найнижча за більшістю груп товарів, які купують через електронну систему, -  пояснила Олена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.

Зафіксували зміни у структурі замовників тест-систем на ВІЛ, серед них дещо збільшилась тенденція придбання засобів для тестування центрами первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Частка таких замовників за період липень-вересень склала 37%. Предметами закупівель ЦПМСД у переважній більшості випадків є швидкі тести на виявлення ВІЛ-інфекції. Така ситуація в першу чергу пов’язана із ходом реалізації медичної реформи, оскільки саме на первинній ланці медицини- у сімейного лікаря, людина може пройти свій перший тест на ВІЛ-інфекцію. Збільшення замовників тест-систем серед ЦПМСД засвідчує активну підготовку до такого тестування з боку лікарень.

Найбільше тестувань у цьому кварталі придбали лікарні Дніпропетровської та Херсонської областей. Нагадаємо, що за рівнем поширеності інфекції ці регіони по Україні займають друге та п’яте місця відповідно. Найвищий же рівень поширеності інфекції залишається у Одеській області, де протягом трьох місяців за кошти місцевих бюджетів закупили 8 200 тестів.

Наступна інфографіка ілюструє обсяги закуплених тест-систем за видами у розрізі регіонів.

Yes

Цікавими також є показники сумарної кількості придбаних тестів. Відтак за 9 місяців 2018 року обсяги закуплених тест систем перевищують 600 тис. одиниць. У розрізі регіонів проаналізували оціночну кількість населення, яка може бути протестована обсягом тестів придбаних впродовж 9 місяців. Відтак у Одеській, Миколаївській та Київській областях за рахунок придбаних тестів може бути протестований кожен 100-й житель регіону. Кожного 50-го жителя можуть протестувати у Дніпропетровській, Полтавській та Донецькій областях. Найвищий показник встановили для м. Київ, тут можна охопити тестуванням кожного 14-го жителя.

Yes

Разом з тим варто нагадати, що місцеві бюджети – це не єдине джерело фінансування діагностики ВІЛ-інфекції. Необхідні тест-системи поставляються у лікувальні заклади також за кошти Державного бюджету та різних міжнародних організацій і проектів. Одним серед найбільших таких проектів, що діє в цих 12 регіонах, є проект HealthLink.

Лікарі рекомендують – будьте свідомими та пройдіть тест на ВІЛ.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Regional monitoring and analysis for 100% of Life» за фінансової підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках реалізації проекту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Інститут аналітики і адвокації і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.


Автор: Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Коментарів ще немає