П'ятниця, 29 березня 2024, 17:28
Повна версія сайту
;

На День Захисника України у Чернігові відкриється виставка «Фактор свободи»

08:48 10.10.2019    Коментарі  
 

14 жовтня о 10:30 у Чернігові в Обласному молодіжному центрі буде відкриття виставки «ФАКТОР СВОБОДИ» на честь Борців і Захисників України минулого і сучасності.

Виставка Українського інституту національної пам’яті та Центру досліджень визвольного руху «ФАКТОР СВОБОДИ» розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ, — МАЗЕПУ, ПЕТЛЮРУ та БАНДЕРУ. Так сталося, що саме у 2019 році припали три ювілеї — Івана Мазепи (380 років від дня народження), Симона Петлюри (140 років від дня народження) та Степана Бандери (110 років від дня народження).

Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів.

Автори виставки спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у фейсбук Мазепи, Петлюри, Бандери, які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень.

У виставці йдеться про «виклики» — Україну напередодні боротьби Мазепи, Петлюри і Бандери, про їхні відповіді і команди, які разом відстоювали нашу свободу. Про те, як сучасна армія вшановує традиції минулих подвигів.

Автори виставки: Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Олеся Ісаюк, Богдан Короленко, Максим Майоров, Віталій Огієнко, Ярослав Файзулін, Олена Шарговська, Вікторія Яременко, Ярина Ясиневич.

Над проектом працювали: Зоя Бойченко, Наталія Іванченко, Петро Клим, Володимир Поліщук, Оксана Полтавець, Назар Ясиневич.

У Чернігові відкриття та експонування виставки організовують Чернігівська облдержадміністрація, Чернігівський обласний молодіжний центр та Український інститут національної пам’яті.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: в Чернігівському обласному молодіжному центрі за адресою: вулиця Магістратська, 3.

ПОЧАТОК ЗАХОДУ: о 10:30   14 жовтня 2019 року.


Автор: Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті
Коментарів ще немає