Неділя, 05 липня 2020, 14:35
Повна версія сайту
;

Рада планує узаконити обмеження обігу пластикових пакетів

09:10 07.02.2020    Коментарі  
 

У Верховній Раді працюють над проєктом закону, що дозволить обмежити обіг пластикових пакетів. Безумовно, це важливий крок для зменшення впливу на довкілля.

5 лютого відбулися комітетські слухання щодо проекту Закону № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

Мінекоенерго заявляє про підтримку такого законопроекту та послідовно виступає за обмеження використання пластику. І закликає депутатів підтримати цей законопроект. Таке рішення повернеться сторицею здоров’ям для всіх українців.

Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, адже запобігатиме їх утворенню, відтак, законопроект пропонує усунення не наслідків, а причини утворення проблеми.

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель каже, що наступним кроком стане заборона одноразового пластику. Це той одноразовий посуд, який ми використовуємо. «Дуже важливо підтримати і цю ініціативу, бо тверді побутові відходи, які ми в результаті отримаємо, важко утилізувати. Поки в нас немає сучасних переробних заводів, де нема викидів, поки немає якісних і правильних полігонів, нам краще запобігати утворенню великої кількості відходів – це буде набагато ефективніше», — пояснив Міністр.

При цьому обмеження не стосуватимуться біорозкладних пластикових пакетів з відповідним маркуванням та пластикових пакетів, обмеженого розміру, у які пакуватимуть свіже м'ясо і рибу.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає