Неділя, 05 липня 2020, 12:27
Повна версія сайту
;

Андрій Прокопенко: Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» має стати поштовхом для розвитку малого бізнесу

18:38 10.02.2020    Коментарі  
 
Фото: Чернігівської ОДА

Нещодавно Уряд анонсував старт Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Для мікро- та малого бізнесу передбачено рекордно низькі відсотки — 5, 7 або 9% від кредитної ставки у разі кредитування на суму до 1,5 млн грн на строк до 5 років, - повідомляє сайт Чернігівської ОДА.

На 2020 рік на Програму вже виділили 2 мільярда гривень. В Уряді прогнозують, що це дозволить видати понад 50 тис доступних кредитів, створити до 90 тис нових робочих місць. Про участь у програмі вже заявили Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк.

Дуже своєчасна програма. Вона, безперечно, дасть поштовх розвитку малого бізнесу. Відсотки за кредитами, які доводилося раніше сплачувати підприємцям, дуже часто були для них непосильні. Тепер ті, хто планував провести технічне переоснащення, зможуть зробити це, – коментує голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Як це діятиме у конкретному випадку: обраний вами банк видасть кредит, а держава компенсує банку різницю для того, щоб ви отримали кредит під ставку 5%, 7%, 9%. Відсотки залежатимуть від розміру бізнесу, а також кількості створених робочих місць.

Привабливою умовою є додаткова знижка для ставок кредитування - на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.

У рамках програм державної підтримки підприємці-початківці також отримають можливість пройти безкоштовне навчання, що дасть змогу підвищити власну бізнес-компетенцію, і тим самим покращити перспективу створення успішного бізнес-проєкту.

За останніми даними, в області працюють близько 5,7 тис малих підприємств (понад 93% від загальної кількості), а також більше 36 тис фізичних осіб-підприємців. У 2019 році розпочали діяльність майже 7 тис  нових суб’єктів підприємництва. При цьому припинили діяльність – 51,1 тис.

Надходження до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва минулого року збільшилися на 15,5% і становили понад півтора мільярда гривень.

Що потрібно для участі у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9%»:

  • офіційна реєстрація як фізичної особи-підприємця або юридичної особи;
  • кількість працівників не більше 50 осіб;
  • річний дохід до 50 мільйонів гривень;
  • спрямування кредиту на інвестиційні цілі – придбання, модернізацію основних засобів, ремонт виробничих приміщень;
  • прибутковість діяльності (для діючих бізнесів) або обґрунтований бізнес план (для новостворених).


Коментарів ще немає