Середа, 24 квітня 2024, 10:25
Повна версія сайту
;

ВВП +40%: у Кабміні презентували стратегію економічного зростання України

12:41 17.02.2020    Коментарі  
 

Головною метою в економічній сфері є забезпечення громадян легальною роботою з гідною зарплатою та створення умов для успішного власного бізнесу. Для цього Уряд поставив перед собою амбітні цілі: за 5 років збільшити ВВП країни на 40%, створити понад 1 млн робочих місць і залучити 50 млрд дол. США прямих іноземних інвестицій. Такі показники успішності містить урядова “Економічна стратегія: зростання через інвестиції”, презентована сьогодні Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За словами міністра Тимофія Милованова, саме інвестиції є наріжним каменем цієї стратегії.

«Інвестиції - це нові робочі місця, а робота - це можливість для українців заробляти та жити краще. Ми працюємо, щоб допомогти людям знайти легальну роботу із білою зарплатою, а якщо людина хоче працювати на себе та мати власний бізнес - створити умови для його успішного ведення”, - наголосив Тимофій Милованов.

З огляду на низький рівень інвестицій вітчизняної економіки (в Україні ступінь зносу доходить до 60%, в той же час як у сусідній Словаччині - трохи більше 35%), інвестиції можуть мати дуже високу віддачу.

Ми говоримо про інвестиції як в основні засоби та технології, так і в людський капітал. До 2024 Україна має перейти до топової групи індексу людського капіталу, а середня тривалість життя вирости до 75 років”, - сказав міністр.

Згідно стратегії для стрімкого нарощення інвестицій зусилля концентруються на створенні ефективних ринків та інвестиційних ініціативах.

Водночас, за словами урядовців, неможливо побудувати інфраструктуру лише державним коштом. Для цього необхідно залучати приватних інвесторів у фінансування інфраструктурних об’єктів через механізм державно-приватного партнерства, і зокрема концесій. Приклад успішних концесійних конкурсів вже є у двох чорноморських портах – Ольвії і Херсоні. На черзі – інші порти, пілотні проекти ДПП у аеропортах, дослідження залізничних станцій для старту пілотів по їх концесіям.

Наступний напрямок залучення приватних інвестицій – приватизація державних підприємств і банків. Впродовж цього року Уряд планує через Фонд державного майна продати понад 300 об’єктів малої приватизації та 5 великих підприємств. Для останніх інвесторам пропонуються додаткові стимули –звільнення від податку на прибуток на 5 років при інвестиціях від 10 млн дол. США. Водночас, інвестор має виконати інвестиційні умови: зберегти профіль підприємств, включених у ланцюги високотехнологічної доданої вартості.

Також для великих інвестиційних проектів (понад 100 млн дол. США) Уряд планує запровадити спеціальну програму з координації, супроводу та підтримки інвесторів. Для цього в інвестиційних договорах можуть бути передбачені відповідні стимули, такі як виділення земельних ділянок і забезпечення доступу до інфраструктури, податкові пільги тощо.

Крім того, для забезпечення необхідної інфраструктури і належних умов Уряд працюватиме над подальшим розвиткам індустріальних парків. Наразі маємо 43 парки, з яких 7 було створено за останній рік. Впродовж наступних 5 років планується повне облаштування усіх парків (наразі 12) і залучення керуючих компаній і учасників. Амбітна ціль – лише на основі цих парків залучити 5 млрд дол. США інвестицій, що забезпечать створення 50-100 тис робочих місць.

Ще один напрямок інвестиційних ініціатив – стимулювання банківського кредитування та страхування. Зокрема, це й підтримка мікро та малого бізнесу через програму Доступні кредити 5-7-9%, і система страхування експортної діяльності, і програми запуску іпотечного кредитування.

«В сукупності драйвери інвестицій і зростання мають забезпечити досягнення мети у 40% зростання економіки», - підсумував міністр.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає