П'ятниця, 07 серпня 2020, 15:13
Повна версія сайту
;

Кіберполіцейські видалили з мережі 80 фейків про коронавірус

12:28 25.03.2020    Коментарі  
 

Правоохоронці продовжують профілактичну роботу по виявленню у мережі Інтернет неправдивої інформації щодо пандемії коронавірусу. Так, за час моніторингу кіберполіція виявила майже 170 фейкових повідомлень про коронавірус у країні.
Серед іншого до сервісної служби кіберполіції надійшло 101 повідомлення про шахрайські дії під час купівлі засобів індивідуального захисту.

З початку карантину в рамках профілактичних заходів працівники кіберполіції надають роз’яснення та консультації громадянам, а також фіксують відповідні правопорушення. Також проводиться ідентифікація осіб, які розповсюджують фейки. За результатами - з початку карантину 45 порушників видалили майже 80 неправдивих повідомлень. 

Відносно ж громадян, які відмовилася видаляти провокаційні публікації, вирішується питання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності: на цей час таких 24. 

Крім цього, до сервісної служби кіберполіції надійшло 101 повідомлення про шахрайських дій при продажу засобів індивідуального захисту, а саме масок та антисептиків. Відповідні оголошення громадяни знаходять у соціальних мережах, месенджерах і на профільних інтернет-майданчиках. Люди перераховують гроші, однак обіцяний товар не отримують. Тож кіберполіція радить купувати товари лише на перевірених ресурсах.

Якщо ви стали свідками протиправних дій або потребуєте допомоги, звертайтеся до Департаменту кіберполіції на електронну адресу callcenter@cyberpolice.gov.ua або за номером 0-800-50-51-70.

Бережіть себе, дотримуйтеся карантинних заходів, зберігайте спокій і не панікуйте! 

Джерело: Національна поліція в Чернігівській області


Коментарів ще немає