Середа, 30 вересня 2020, 08:39
Повна версія сайту
;

Депутати обласної ради в обличчях: Сергій Пащенко

17:09 14.09.2020    Коментарі  
 

Напередодні місцевих виборів розпочинаємо серію матеріалів про депутатів обласної ради. Ці люди 5 років були на службі народу, тож час подивитись що вони зробили чи заробили. Матеріал базується на публічних даних, аналізі декларацій та думок експертів. У разі надходження коментарів від героїв публікацій залюбки їх розмістимо. 

Сергій Пащенко, 1982 року народження. Депутат обласної ради від партії «Батьківщина». Працює у комісії з питань бюджету. Місце роботи… громадська діяльність. Доходи за рік (2019) – 59 тисяч. Готівка – більше 10 мільйонів гривень.

https://chor.gov.ua/oblasna-rada/deputati/item/3423-pashchenko-serhii-oleksandrovych

D:Documents and SettingsUserРабочий столкартинки2019_12_21_pascenko.JPG

Робота у раді

Сергій Пащенко дуже активний депутат. Виступає на кожній сесії, активно працює у комісіях. Більшість питань, які піднімає депутат: земля, комунальне майно, приватизація. 

Ось приміром, на сесії обласної ради у грудні 2019  році Пащенко подав проект рішення про пільгову ставку оренди для одно з підприємств. https://chor.gov.ua/normativni-dokumenti/proekti-regulyatornih-aktiv-ta-rishen/item/8919-pro-vstanovlennia-orendnoi-stavky-tovarystvu-z-obmezhenoiu-vidpov

D:СТАТТІагросвіт2019_12_23_agr_1.jpg

D:СТАТТІагросвіт2019_12_23_agr_2.jpg


Суть така: встановити місцевому товариству з обмеженою відповідальністю «АПК Агросвіт» орендної ставки 0,1 % від вартості (а це майже задарма) на два об’єкти: склади з допоміжним спорудами та колишню базу відпочинку «Механізатор» на Десні. Тобто, депутат пропонує віддати майно практично безкоштовно. «Агросвіт» займається вирощуванням і продажем зерна. Це доволі прибутковий бізнес. Навіщо успішному підприємству ще й пільги за рахунок платників податків – невідомо. Ще більш дивно, навіщо агробізнесу база на Десні.


Пащенко та готель

Наприкінці минулого року ЗМІ повідомляли, що депутати обласної ради можуть приватизувати все майно громади. У тому числі готель «Придеснянський». Активно виступав за приватизацію депутат Пащенко. https://m.gorod.cn.ua/news_109984.html Тоді депутати ледь не приватизували навіть частину психоневрологічної лікарні.  http://svoboda.fm/politics/region/268461.html

Втім тоді розголос у ЗМІ завадив депутатам проштовхнути приватизацію. 

ЗМІ повідомляли про інтерес Пащенко саме до «Придеснянського. Втім, сам депутат спростував чутки, що безкоштовно живе у номері люкс і харчується за рахунок обласного бюджету. 


Пащенко та Тимошенко

Із лютого Пащенко очолює обласну організацію «Батьківщина». До цього був виконувачем обов’язки. Очолити партію Пащенку довірили у важкий час. Рейтинг «Батьківщини» на межі 5%. Місцеві партійці давно пішли у інші, більш хлібні партії. 

Серед ЗМІ Пащенка постійно згадує у позитивному ключі сайт Високий Вал. Можна зробити припущення, що депутат має якийсь стосунок до цього порталу. 

Відомо, що Пащенко був організатором приїзду у Чернігів Юлії Тимошенко у 2019 році. Тоді на Красну площу з усієї області привозили автобусами людей. Тоді Пащенко переконував, що всі приїхали за ідею, а за автобуси платили прихильники партії. 

https://cn.suspilne.media/news/14910


Декларація

Якби не законодавство, яке змушує депутатів обласної ради декларувати свої доходи, чернігівці б ніколи не дізнались про статки рядового партійця «Батьківщини».

Сайт Бігус.Декларації повідомляє, приміром, що у 2019 році активи депутата у 10 (!!!) разів перевищували доходи. https://declarations.com.ua/

За рік депутат офіційно заробив …59 тисяч. Готівкою більше 10 мільйонів гривень. Сам депутат свою декларацію не коментує.

D:СТАТТІПащенко2020_08_14_pas_1.jpg

Сайт НАЗК звертає увагу на те, що активи в 10+ разів перевищують офіційні доходи. А також він віднесений до окремої категорії людей, які зберігають більше п’яти мільйонів гривень готівкою. Які джерела отримання таких доходів питання, мабуть, скоріше до прокуратури та правоохоронних органів. 


Корупція та кримінал

Пащенко очолює громадську організацію «НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ, ДОТРИМАННЯ ЗАКОННОСТІ ТА АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОНТРОЛЮ». Тобто, по суті має боротись із корупцією на всіх рівнях.

Про діяльність цієї організації відомо не багато. Тим більше ми не знайшли жодних даних про якісь успіхи цієї організації у боротьбі з корупцією. За логікою речей, першим фігурантом мав би стати сам Пащенко, адже до його декларації багато питань.


Скелети у шафі

У Фейсбуці журналіст-розслідувач Ігор Стах повідомляв, що Пащенка минулого року сидів у в’язниці. Правда, не українській а польській. І поки що не довго – 3 доби. За інформацією журналіста, Пащенко повертався з Європи. Щоб швидше пройти контроль, спробував дати 100 євро хабаря польському прикордоннику. Втім, Польща це не Прилуки: прикордонник хабаря не взяв, а повідомив поліцію. Ті не довго думаючи посадили Пащенка до в’язниці. Де Пащенко провів 3 доби. 

Як пише Ігор Стах: “Пащенко відсидів три доби у польській в’язниці за хабар місцевому митнику. 

Влітку (2019 року – ред.) голова обкому Батьківщини мандрував Європою на власному Лексусі. Повертаючись додому, пан не забажав вистоювати чергу на польсько-українському кордоні і запропонував місцевому митнику 100 євро за право позачергового перетину. 

В Польщі, на відміну від України, особливої поваги до представників Батьківщини не мають. Митник викликав поліцію і та прикрила депутата Чернігівської облради на 3 доби”. 

D:СТАТТІПащенко2020_08_14_pas_5.jpg


* * *

До речі, всі охочі можуть задати питання Пащенку особисто. Ось адреса його приймальні у Прилуках: вул. Вокзальна, 50.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає