Четвер, 25 лютого 2021, 07:33
Повна версія сайту
;

Поки Україна тільки чекає на першу партію вакцини - Польща буде безкоштовно вакцинувати українців

18:23 20.02.2021    Коментарі  
 

У Польщі на третьому етапі вакцинації від коронавірусу будуть щеплювати громадян України, які легально перебувають у країні і в тому числі ті, які не мають медичної страховки. Про це пише Укрінформ із посиланням на відповіді Міністерства здоров'я Польщі.

«Іноземці з третіх країн (з-за меж ЄС), які легально перебувають на території Польщі (наприклад, у них є посвідка тимчасового і постійного перебування) будуть вакцинуватися на тих же умовах, що і громадяни Польщі. Це означає, що іноземців, які є незастрахованими, також будуть прищеплювати за кошт бюджету країни», - повідомили в Міністерстві здоров'я Польщі.

Зазначається, що для ін'єкції їм потрібно буде показати паспорт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ, Вакцинація проти Covid для українців відкладається: що відомо про дату поставки вакцини.

Щеплення іноземців, в тому числі громадян України, будуть проходити в Польщі на останньому, третьому етапі кампанії, коли вакцинуються всі громадяни РП у віці від 18 років, які не були включені в графік щеплень на нульовому (медики), першому (літні люди, вчителі , працівники силових структур) і другому (особи з хронічними захворюваннями, працівники критичних секторів економіки) етапах.

Відомо, що станом на 5 лютого в Польщі вже завершився перший етап вакцинації від коронавірусу. Щеплення отримали майже 100% медиків країни. Про це заявив прем'єр Матеуш Моравецький під час прес-конференції, присвяченій послабленню карантину.

Довідково: За даними Головного управління статистики Польщі, на початок 2020 року в країні могли перебувати приблизно 1,3 млн громадян України. Станом на січень 2021 року у понад 530 тис. громадян України є державна медична страховка (ZUS). За даними Управління з питань іноземців Польщі, станом на січень 2021 року приблизно 244,2 тис. громадян України має посвідки тимчасового та постійного перебування в РП.

В Україні ж перший етап вакцинації мав розпочатися 15 лютого, однак вакцину до країни досі не завезли. Приблизну дату поставки першої партії вакцини в МОЗ постійно змінють, обіцяючи її ледь не щодня. Наразі в міністерстві очікуваною датою називають кінець лютого - початок березня.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає