П'ятниця, 28 січня 2022, 10:24
Повна версія сайту
;

У Крисківському будинку культури на Різдво робили дідуха

14:59 12.01.2022    Коментарі  
 

“Христос Народився”….”Славімо Його”. Це говорять на Різдво, коли сходить перша різдвяна зірка. За звичаєм, за столом збирається родина, моляться і вечеряють пісну вечерю. Також, на свят вечір, заносять Дідух.

Що ж таке Дідух? Дідух- Діду́х (його ще називають: дід, коляда, колядник, сніп, і король) — це українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах.

Дідух — символ урожаю, добробуту, багатства, безсмертного предка, зачинателя роду, духовного життя українців, оберега роду. На Різдво в хату, де стояв Дідух, запрошували душі померлих родичів, і на столі лишали святкову їду, щоб ніби то душі померлих могли теж побувати на різдвяній вечері. Дідух – це не просто українська різдвяна прикраса – це також елемент української культури, який походить дохристиянських часів, а тому дуже язичницький.Тому, після закінчення різдвяних свят, дідух спалювали для того, щоб зима закінчилася і можна було розпочинати сільськогосподарські роботи на полі, а також для того, щоб душі предків, які прийшли погостювати на Різдво, могли повернутися на небо.

Ці традиції є і зараз. І в Крисківському будинку культури їх також не забувають.

“Потрібно не забувати історію, і завжди дотримувався наших українських традицій.Я, як працівник Крисківськького БК, з своєю колегою, хочемо відтворити різдвяні традиції, тому зробили в БК Дідух.Маємо віру і надію на те, що матінка Земля порадує нас “золотими” колосками хліба. І настане Мир на Україні!“, – говорить директорка БК Світлана Машталір.

Джерело: “Понорнянка” (автор Світлана Машталір).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прилуки без хліба? Хлібозавод можуть закрити через високу ціну на газ.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає