Понеділок, 22 липня 2024, 12:52
Повна версія сайту
;

Наша наука нічим не гірша за іноземну

09:33 18.02.2022    Коментарі  
 

В Інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 17 лютого 2022 року пройшов Всеукраїнський науково-практичний семінар «ПРИБУТКОВІ АГРАРНІ БІОТЕХНОЛОГІЇ».

В заході взяли участь представники НААН, Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА, науковці ІСМАВ НААН та інших наукових установ і ВНЗ, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, аграрії та виробники сільськогосподарської продукції з різних областей України.

Академік-секретар Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН Віктор Камінський підкреслив важливість мікробіологічних досліджень, які проводяться в нашому Інституті, а директор департаменту АПР Чернігівської ОДА Олег Крапивний відмітив їх практичне значення для агровиробників.

Провідні вчені ІСМАВ НААН доктори сільськогосподарських наук Віталій Волкогон та Сергій Козар розповіли про перспективи біологізації аграрного виробництва та існуючі сучасні високоефективні біопрепарати для нього, а доктор економічних наук Анатолій Москаленко – про економічну ефективність застосування таких засобів в сучасних аграрних технологіях.

Також були представлені перспективні наукоємні розробки ІСМАВ НААН для сільськогосподарського виробництва, зокрема перспективний спосіб отримання біоорганічних добрив, ризогумін - комплекс для сої, біотехнологічні методи для оздоровлення сортів картоплі від вірусних інфекцій, сорти люпину селекції ІСМАВ НААН, універсальний засіб захисту рослин і деструктор рослинних решток.


Наші постійні партнери – керівники та агрономи – поділились практичним досвідом співпраці з нами. Зокрема було відмічено, що наша наука нічим не гірша за іноземну, а препарати не гірше закордонних. Аналізи показують збільшення азоту в ґрунті при застосуванні ризогуміну, зростання урожайності зернобобових культур та підвищення вмісту білка в продукції. Прибавка урожаю картоплі сягає до 30%, а процес її вегетації починається раніше та триває довше. Дуже приємно, що наші споживачі відмітили хороше обслуговування та швидку доставку наших наукових розробок найбільш зручним способом. Також були надані гарні пропозиції щодо покращення препаративних форм нашої наукоємної продукції та розширення асортименту, наприклад, під квіти, щоб збільшити період цвітіння клумб, адже життя повинно квітнути різнокольоровими барвами.


Була представлена корисна інформація від наших партнерів про сортовий склад та продукцію насіння зернових колосових культур селекції Носівської селекційно-дослідної станції МІП ім. В.М. Ремесла НААН, перспективи вирощування органічного насіння, застосування біологічного методу захисту рослин, необхідність екологоорієнтованого захисту сільськогосподарських культур та відновлення родючості ґрунтів, ефективність використання водоростей при відновленні родючості ґрунтів. 


Дякуємо всім спікерам за корисні та цікаві доповіді, а учасникам – за питання та пропозиції. 


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає