Понеділок, 22 липня 2024, 14:10
Повна версія сайту
;

Безпечний пошук в Інтернеті через Deep Net

14:05 18.05.2022    Коментарі  
 

Думаєте, ви бачили Інтернет? Швидше за все, ви навіть не подряпали його поверхню. Бачите, весь Інтернет складається з двох частин: поверхневої та глибокої павутини. Поверхнева мережа включає все, що ви можете побачити або знайти за допомогою пошукових систем, таких як Google, Yahoo! та Bing. Це такі сайти як Facebook, Gmail і Twitter, які кожен може знайти за допомогою звичайних інтернет-браузерів.

Глибока павутина, з іншого боку, включає все інше, що пропускають пошукові системи. Наприклад, ігрові автомати на гроші та інші розважальні сайти. Технічно новостворені сайти вважаються частиною глибокої павутини. Те саме стосується і прихованих сторінок, на які не можна потрапити за посиланням. За повідомленнями, темна павутина - частина глибокої павутини - кишить чорними ринками та іншими сайтами, що займаються незаконною діяльністю. Це, у свою чергу, викликало цікавість користувачів Інтернету по всьому світу.

Чому людей має хвилювати глибоке павутиння?

Згідно з дослідженнями, поверхнева павутина становить лише 4% від усього Інтернету, що означає, що глибока павутина приблизно в 500 разів більша. Це означає, що ви не бачили навіть малої частини Інтернету, якщо все життя користувалися лише звичайними браузерами.

Назвіть це цікавістю, але багато людей щиро захоплює ідея досліджувати глибоку павутину. І хоча глибока павутина часто сприймається як лігво кіберзлочинців, насправді там приховано безліч цікавих та корисних речей.

Передача вашого з'єднання через глибоку павутину також дозволить вам отримати доступ до заблокованих сайтів. Наприклад, якщо ви перебуваєте в країні, яка цензурує підключення до Facebook, то доступ до версії сайту через "темне павутиння" зробить його доступним.

Порада: перегляд "темного павутиння" вимагає особливої ​​обережності. Щоб зробити це безпечно, вам також необхідно використовувати спеціальний набір інструментів, які допоможуть отримати доступ до "темної павутини".

Використання браузера Tor

Насамперед, ніколи не заходьте у глибокий інтернет без використання безпечного браузера, такого як Tor. Він допомагає захистити вашу конфіденційність та анонімність, передаючи ваше з'єднання через "вузли" з усього світу.

Без такого безпечного браузера, як Tor, вам краще забути про відвідування глибокого Інтернету. Tor забезпечує конфіденційність, очищуючи кеш та кукі при кожному закритті браузера. Крім того, сайти .onion не можуть бути доступні в таких браузерах як Google Chrome, Firefox і Safari.

Використання каталогу глибокого павутиння

Опинившись у глибокому павутинні, ви, напевно, заплуталися, куди йти. Хороше місце для початку – цибульний каталог, наприклад Hidden Wiki.

Каталоги глибокого Інтернету містять найпопулярніші посилання, які приведуть вас на корисні сайти. Крім каталогів глибокого Інтернету, не натискайте на жодні інші посилання, якщо ви не впевнені, куди вони ведуть.

На щастя, каталоги глибоких веб-сторінок чітко описують сайти, на які вони посилаються. Хоча вони, ймовірно, не зашкодять вашому комп'ютеру, зверніть увагу на їх URL-адреси, оскільки деякі з них займаються незаконною діяльністю - від продажу підроблених посвідчень особи до інструментів злому.

І, нарешті, ніколи не скачуйте і не купуйте нічого з глибокої павутини, особливо цифрові товари. Пам'ятайте, що браузер Tor не зможе захистити вас, якщо шкідлива програма потрапить на жорсткий диск.

Використання інших інструментів безпеки

Якщо ви використовуєте Tor і не переходите за підозрілими посиланнями, ви можете спокійно переглядати веб-сторінки. Але якщо вам потрібний додатковий захист з урахуванням кібербезпеки, то слід розглянути можливість використання наступних інструментів:

  • Віртуальна приватна мережа - Щоб ще більше захистити свою анонімність, ви можете використовувати VPN, яка маскує вашу IP-адресу від сторонніх очей. Це є обов'язковою умовою, якщо ви хочете досліджувати ринки глибокого Інтернету, такі як Alphabay.

  • Tails – Tails – це операційна система, яку можна завантажувати прямо з робочого столу. Вона спеціально розроблена для захисту конфіденційності та анонімності користувача.

  • Pretty Good Privacy - Pretty Good Privacy або PGP - це служба шифрування, яка використовується для онлайн-комунікацій.

Висновок

Інтернет – це величезний простір. Хоча для технічно підкованих людей це відмінний досвід навчання, доступ до найглибших частин Інтернету пов'язаний з певними ризиками. Якщо ви думаєте про те, щоб почати свою власну пригоду в глибинах Інтернету, вам слід почати з дотримання правил безпеки, про які йшлося вище, і вивчити більше інформації, щоб мати повне уявлення про неї. Удачі та веселощів!

*На правах реклами


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає