Неділя, 22 квітня 2018, 11:38
Повна версія сайту
;

В Чернігові плавають плоти зі сміття

13:45 08.08.2012    Коментарі  
 
У цьому переконалися всі чернігівці, які, обравши минулої суботи для свого відпочинку міські пляжі на Десні, стали глядачами незвичних гонок на плотах-човнах з пластикових пляшок. Хоча незвичними їх можна назвати умовно, адже екоакція під назвою «Еко-Бум! Або Пліт із сміття? Чом би й ні!», яка тривала з ранку до вечора, відбувається в Чернігові вже вп’яте.

Марафон цього разу суттєво змінив маршрут, розпочавшись від човнової станції, де зібралися команди учасників уже з готовими «виробами», а завершився біля пішохідного мосту на лівому березі. Як пояснив головний спеціаліст відділу туризму управління стратегічного розвитку міста і туризму міськради Олександр Лутава, на скорочення дистанції (яка зазвичай була близько 30 км) пішли спеціально. Це було зроблено заради самих чернігівців, яких така екоакція мала б підштовхнути до роздумів про культурний та цивілізований відпочинок без гір сміття, які зростають в геометричній прогресії уз—довж берегів Десни (та й не тільки там). «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять – відому приказку ніхто не відміняв», — нагадав він. Про клондайки пластикового сміття знають не тільки комунальники, а й самі учасники, яких цього разу зібралося три команди (мало бути п’ять, але дві інші не змогли взяти участь). Щоправда, цього разу сплав відбувся без депутатів міськради, для яких, зі зрозумілих причин, це літо видалось спекотним вдвічі. Зате дві команди з досвідченими метрами й конструкторами екобуму не зрадили своїй традиції — це триразовий переможець акції (причому поспіль) «Чайка», незмінний капітан якої Валерій Ушак — керівник туристичного гуртка в обласному центрі дитячого туризму та екскурсій, і двічі срібний призер змагань — «SemargL», в команді яких — засновники чернігівського клубу екстремального відпочинку «SemargL».

— Це наше лохнеське чудовисько, — жартує Олександр Михайлов — капітан човна з рідною для чернігівців назвою. А якщо серйозно, то байдарку сміливо можна назвати високотехнологічною. Не стільки через відеокамеру на «носі» голови «змія», скільки через конструкцію човна, яку хлопці удосконалювали як могли, перебравши купу літератури та чимало покопирсавшись в Інтернеті. «Торік байдарка була значно простішою, — пояснюють хлопці, — без жорсткого каркасу, тож коли увійшли у воду, під її тиском човен дещо сплющило. Цього разу таке нам вже не загрожує». Доказом того є збитий дерев’яний каркас-салон, до того ж зроблений із шиком, адже має шкіряні сидіння! Та що там казати — є навіть рульове управління! Будівельний матеріал, а це сотні пляшок, як й усі інші учасники, збирали компанією з 8 чоловік (в кожній команді тільки 4) по берегах річки, в Ялівщині й у себе вдома. На виготовлення човна, рятувальних жилетів і весел пішли стандартні три дні.

Єдиними, хто ризикнув узяти дівчину, була нова для акції команда друзів з грайливою назвою «Чисто так». Як зізналися самі новачки, «на перемогу не претендуємо, головне — весело провести вихідні».

А повеселитися і відірватися від землі в прямому сенсі слова в усіх плотоходів і вийшло. Розім’ятися від швидкісної греблі їм належало по ходу сплаву в двох ділянках маршруту — на пляжі біля готелю «Брянськ», де їх чекала смуга перешкод, і на «Золотому березі», де учасники здавали заліки у спецзавданнях. Найцікавішим моментом перегонів стала триразова швидкісна естафета по 4 особи за участю вболівальників (до пішохідного мосту), а вже ввечері — церемонія нагородження, яку провів начальник управління стратегічного розвитку міста і туризму Борис Атрощенко. Остання вже вкотре підтвердила своїх фаворитів: «Чайку», яка вчетверте стала абсолютним переможцем, та «SemargL», котрий втретє виборов право бути срібним призером. Окрім нагород, усі отримали суто туристські призи від спонсорів, а глядачі — ще й концерт у виконанні танцювальної студії Midnight STARS, продюсерського центру Zima Music та зразкового ансамблю естрадного танцю «Еліт».

Інга Вітковська, тижневик «Чернігівські відомості», 2 серпня 2012 року

Коментарів ще немає