П'ятниця, 25 травня 2018, 21:50
Повна версія сайту
;

В Чернігівській психоневрологічній лікарні від хворих ховали консерви і сік

16:40 07.08.2012    Коментарі  
 

У підвалах харчоблоку обласної психоневрологічної лікарні ховали «зайві вітаміни» на 38 тис. грн. Це встановила спільна перевірка працівників держфінінспекції та Чернігівського районного відділу УМВС України в Чернігівській області. Раптова інвентаризація наявних продуктів харчування виявила не облікованих консервованих салатів на суму 28 тис. грн. та фруктових соків на суму 10 тис. грн. Звідки ж вони взялися?

Відповідь на це запитання дала позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» за 2009–2011 роки, проведена на виконання рішення суду при розслідуванні кримінальної справи за фактом заволодіння майном службовими особами лікарні.

З’ясувалося, що виявлені продукти були придбані ще в грудні 2009 та 2010 років. Тоді їх, як і належить, оприбуткували. Проте на кухню вони не потрапили. Зробивши приписки в документах, салати і соки згодом списали як такі, що видані хворим. Фактично ж вони зберігалися в окремій кімнаті підвального приміщення, куди ніхто, крім зацікавлених осіб, не мав доступу.

Та консерви, як відомо, не вічні. Ревізія встановила, що 2272 банки овочевого салату на суму 12,5 тис. грн. вже втратили строк придатності.

Тож навіщо на складі зберігали таку кількість лишків матеріальних цінностей? Ймовірно, для того, щоб привласнити гроші за чергову фіктивну поставку продуктів. До раціону ж безпорадних хворих включали б приховані запаси. Можливі наслідки таких подій попередили фахівці державної фінансової інспекції разом із працівниками міліції. За результатами ревізії одну особу звільнено, трьох притягнуто до дисциплінарної відповідальності, п’ятьох – до матеріальної.

Наталія Мольченко, заступник начальника Чернігівської міжрайонної Держфінінспекції 


Коментарів ще немає