П'ятниця, 28 лютого 2020, 11:37
Повна версія сайту
;

Облрада проситиме міськраду призупинити розробку документації щодо забудови Ялівщини

08:28 18.10.2018    Коментарі  
 

Чернігівська обласна рада готуватиме лист-звернення до міської ради щодо необхідності вирішення ситуації із призупиненням розробки технічної документації із землеустрою для РЛП «Ялівщина», обслуговуванням території регіонального парку аби в подальшому забезпечити його належне функціонування.

Таке рішення було прийняте вчора, 17 жовтня, на робочій нараді.

Валентин Мельничук зазначив, що до обласної ради звернулася голова комітету з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентина Седячко з пропозицією провести нараду з метою розробки рекомендацій стосовно доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонувально-планувальна організація території лісопарку «Ялівщина».

Як було відзначено, лісопарку «Ялівщина», як категорії об'єкту, на сучасному етапі не має, оскільки на основі лісопарку «Ялівщина» (за клопотанням Чернігівської міської ради) рішенням Чернігівської обласної ради було створено регіональний ландшафтний парк «Ялівщина», як об'єкт природно-заповідного фонду Чернігівської області.

Учасники засідання у своїх виступах акцентували увагу на історії заснування та межах створеного парку, правових аспектах функціонування РЛП «Ялівщина», його фінансовій складовій та інше.

У свою чергу, заступник директора КП «Організаційно-методичний центр контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму» обласної ради Ігор Коваленко передав матеріали від Департаменту культури і туризму, національностей і релігій ОДА та наголосив, що приблизно на 86 га території парку знаходяться археологічні пам'ятки історії державного значення і тому заборонено проводити будь-які будівельні роботи без погодження з органами охорони культурної спадщини, на Городищі - без дозволу Міністерства культури України. Водночас будівництво дозволено тільки після повномасштабних археологічних досліджень за погодженням, і будь-які роботи в межах цих територій проводяться тільки виключно з дозволу органів охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, що прокуратура Чернігівської області подала апеляцію на рішення суду першої інстанції щодо законності фінансування розробки Детального плану Ялівщини з міського бюджету Чернігова.

Як відомо, рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 серпня відмовлено у задоволенні позову Чернігівської місцевої прокуратури до міської ради про визнання протиправним та скасування рішення. Тоді суддя своїм рішення зазначила, що Чернігівська Ялівщина є міським лісопарком та регіонально-ландшафтним парком обласної ради одночасно. Щоправда, обидва існують лише на папері.

Як раніше повідомляв ПіК, Чернігівська міська рада і досі не погодила проект землеустрою щодо визначення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Тим самим, вона фактично блокує функціонування РЛП.

Тому, питання погодження проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж території об’єкту природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», площею 168,7 га на території Чернігівської міської ради залишається відкритим.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає